PRELEGENCI

Prof. Aswath Damodaran
Professor of Finance
Stern School of Business
New York University
Aswath Damodaran jest profesorem finansów w Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim. Prowadzi kursy z zakresu finansów przedsiębiorstw i wyceny w ramach programu MBA. Ukończył studia MBA oraz uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na takich zagadnieniach, jak wycena, zarządzanie portfelem i finanse przedsiębiorstw. Publikował na łamach "Journal of Financial and Quantitative Analysis", "Journal of Finance", "Journal of Financial Economics" oraz "Review of Financial Studies". Jest autorem czterech książek na temat wyceny (Damodaran on Valuation, Investment Valuation, The Dark Side of Valuation, The Little Book of Valuation) oraz dwóch o tematyce corporate finance (Corporate Finance: Theory and Practice, Applied Corporate Finance: A User’s Manual). Współredagował książkę na temat zarządzania inwestycjami z Peterem Bernsteinem (Investment Management), książkę o filozofii inwestycji (Investment Philisophies) oraz książkę o strategiach inwestycyjnych zatytułowaną Investment Fables. Wydał również książkę na temat związku między ryzykiem a wartością, Strategic Risk Taking, która z bardzo szerokiej perspektywy przedstawia, jak zarządzanie ryzykiem wpływa na wartość. Jego najnowsza książka nosi tytuł Narrative and Numbers: The Value of Stories in Business i dotyczy połączenia storytellingu z wyceną. Aswath był wykładowcą wizytującym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w latach 1984–1986, gdzie w 1985 r. otrzymał nagrodę Earl Cheit Outstanding Teaching Award. Od 1986 r. związany z Uniwersytetem Nowojorskim; otrzymał nagrodę Stern School of Business Excellence in Teaching Award (przyznawaną przez ostatni rocznik studiów) w 1988, 1991, 1992, 1999, 2001, 2007, 2008, 2009 i 2013 r. oraz był najmłodszym laureatem ogólnouczelnianej nagrody Distinguished Teaching Award (w 1990 r.). Według "Business Week" jeden z dwunastu najlepszych profesorów szkół biznesu w Stanach Zjednoczonych w 1994 r. Wybrany również jako najpopularniejszy profesor szkół biznesu w USA przez studentów MBA z całego kraju w ankiecie przeprowadzonej w 2011 r. przez "Business Week". W 2012 r. został wybrany przez "Poets and Quants" jako jeden z dziesięciu najlepszych profesorów szkół biznesu na świecie, a jego blog Musings on Markets został wybrany przez "Times of London" jako jeden z dziesięciu najlepszych blogów giełdowych na świecie. Oprócz swojego bloga Aswath jest aktywny w Internecie, na Twitterze (@AswathDamodaran) oraz na swojej stronie internetowej (www.damodaran.com). Jego zajęcia z finansów korporacyjnych i wyceny są prowadzone online i na iTunes U (z ponad 100 tys. uczniów na iTunes U), a jego zajęcia online zostały wybrane jako jeden z dziesięciu najlepszych kursów MOOC na świecie w 2012 r.

Arthur Orts
Head of Risk
European Buy Side
Bloomberg L.P.
Arthur Orts ma ponad 7-letnie doświadczenie w branży technologii finansowych, koncentrując się na rozwiązaniach typu buy-side, jest wykładowcą na Uniwersytecie Grenoble w zakresie zarządzania aktywami oraz posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów ilościowych oraz magistra inżynierii.

Prof. Łukasz Hardt
Członek Rady Polityki Pieniężnej
W 2002 r. ukończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2007 r. obronił pracę doktorską, a w 2014 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie ekonomii. Od 2017 r. profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył również roczne studia na uniwersytecie w Namur (Belgia) w zakresie ekonomii międzynarodowej. Kieruje Katedrą Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się głównie w ekonomii kosztów transakcyjnych, ekonomii instytucji i regulacji, a także metodologii ekonomii. Za swoje badania otrzymał prestiżowe wyróżnienia: stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej; stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców; stypendium tygodnika "Polityka" w ramach akcji "Zostańcie z nami!", a także w 2014 r. nagrodę Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego im. prof. E. Lipińskiego. Był jednym z laureatów pierwszego Konkursu Komitetu Badań Ekonomicznych NBP na projekty badawcze realizowane przez osoby spoza NBP, w ramach którego realizował projekt o wpływie regulacji na mechanizmy transmisji polityki pieniężnej. W toku swojej kariery naukowej dr hab. Ł. Hardt pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, gdzie brał udział w pracach zespołu Programu Monitoringu Makroekonomicznego "Gospodarka Polski – Prognozy i Opinie". Dr hab. Łukasz Hardt był gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Cambridge, odbył również staże badawcze na uniwersytetach w Helsinkach i Mediolanie, a także London School of Economics and Political Sciences. Wchodzi w skład Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Był członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. W 2015 r. Prezydent Andrzej Duda powołał go do Narodowej Rady Rozwoju. Dn. 17 lutego 2016 r. Prezydent RP nominował dr hab. Łukasza Hardta w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Prof. Jacek Jastrzębski
Przewodniczący
Komisja Nadzoru Finansowego
Jacek Jastrzębski jest jednym z wiodących w Polsce specjalistów z obszaru prawa oraz sektora finansowego. Posiada wykształcenie prawnicze jako absolwent i profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekonomiczne jako absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył prestiżowy prawniczy program Professional LL.M. na University of California, Berkeley w Stanach Zjednoczonych. W 2017 r. został ujęty w zestawieniu "Legal 500’s GC Powerlist: Central and Eastern Europe" – liście wyróżniających się prawników w Europie Środkowej i Wschodniej. W działalności naukowej zajmuje się prawem cywilnym, prawem handlowym i prawem rynku finansowego oraz jest autorem lub współautorem wielu publikacji naukowych. Rozprawa doktorska oraz habilitacyjna były nagradzane w konkursach miesięcznika "Państwo i Prawo". Był uczestnikiem, także w charakterze prelegenta lub moderatora, szeregu konferencji krajowych lub międzynarodowych, w tym dotyczących problematyki rynku finansowego. Od 23 listopada 2018 r. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Pieter Van Putten, CFA
Managing Director
Pelargos Capital
Pieter van Putten, CFA pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w Pelargos Capital, będącym butikiem inwestycyjnym specjalizującym się w japońskich akcjach. Odpowiedzialny za business development, operacje, finanse, IT oraz politykę zgodności (ang. compliance). Swoją karierę rozpoczął w 1989 r. w dywizji zarządzania aktywami Commerzbanku we Frankfurcie. Od 1993 r. odpowiedzialny za tworzenie obszaru operacyjnego zarządzania aktywami w Japonii, Hongkongu oraz Singapurze dla ówczesnego pracodawcy. W 2002 r. CEO Aviva będącego w posiadaniu Morley Fund Management (Singapur).

Maciej Świderek
Country Manager
Dorsum Investment Software
Country Manager firmy Dorsum Investment Software dostarczającej narzędzia dla banków i instytucji finansowych w zakresie wealth/asset management. Od niemal 15 lat związany z bankowością, rynkami finansowymi i technologią. Karierę rozpoczynał w Departamencie Rynków Finansowych Raiffeisen Banku, gdzie jako Corporate Dealer zawierał transakcje walutowe (bieżące i pochodne) z klientami korporacyjnymi. Nastepnie w Nordea Banku jako Senior Sales Manager odpowiedzialny był za przygotowanie i sprzedaż instrumentów zabezpieczających ryzyko walutowe/stopy procentowej/cen surowców, jak również instrumentów inwestycyjnych. Ostatnie 8 lat spędzone w Thomson Reuters/Refinitiv jako Proposition Sales Manager CEE, gdzie odpowiadał za sprzedaż rozwiązań technologicznych dla sektora finansowego: terminale informacyjne, platformy tradingowe i narzędzia post-trade/back-office. Pasjonat technologii w finansach oraz technologii ogólnie, muzyki, sportu i dobrej kuchni.

Przemysław Barankiewicz, CFA
Wiceprezes Zarządu
CFA Society Poland
Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Komentator ekonomiczny, a w przeszłości m.in. redaktor naczelny Bankier.pl i internetowej odsłony "Pulsu Biznesu". Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz University of Bedfordshire. Autor bloga zByka.pl. Obecnie Country Manager domu maklerskiego Finax.

Patrycjusz Wyżga
Dziennikarz
Wirtualna Polska
Radio 357
Dziennikarz z dwudziestoletnim doświadczeniem. Obecnie prowadzi publicystyczne programy wideo w Wirtualnej Polsce, programy informacyjne w Telewizji WP oraz audycje w Radiu 357. Poprzednio był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie Trzecim Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki". Wcześniej - przez prawie 11 lat - pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN24 Biznes i Świat oraz - wcześniej - reporterem TVN CNBC, przygotowującym materiały o tematyce gospodarczej.

Paweł Borys
Prezes Zarządu
Polski Fundusz Rozwoju
Uznany polski ekonomista oraz manager posiadający bogate, profesjonalne i potwierdzone sukcesami doświadczenie w bankowości, na rynku kapitałowym i w sektorze ubezpieczeń, zdobyte w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Specjalizuje się w inwestycjach, zarządzaniu, analizach makroekonomicznych, planowaniu strategicznym i finansowym oraz restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Zarządzał dużymi zespołami i złożonymi projektami obejmującymi tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych. Swoją pracę rozpoczął jako główny ekonomista w Grupie Erste Bank w Polsce. Następnie był zarządzającym funduszami oraz szefem inwestycji w ramach funduszy inwestycyjnych w Grupie Deutsche Bank. Budował także polską firmę specjalizującą się w inwestycjach na rynku private equity i venture capital, pełniąc funkcję Prezesa Zarządu spółki AKJ Investment TFI. Od początku 2010 r. był dyrektorem zarządzającym w PKO Banku Polskim, odpowiadającym za obszar analiz ekonomicznych, strategii i rozwój grupy kapitałowej oraz relacje inwestorskie. Pracę zawodową uzupełnia badaniami teoretycznymi z zakresu finansów, bankowości i ekonomii. Absolwent, a następnie pracownik Szkoły Głównej Handlowej (2001–2005), gdzie prowadził badania z zakresu teorii konwergencji ekonomicznej i zależności pomiędzy sektorem finansowym oraz rozwojem gospodarczym.

Ewa Radkowska-Świętoń, CFA
Niezależny członek Rady Nadzorczej
Kruk
Ipopema Securities
Niezależny członek Rady Nadzorczej i członek Komitetu Audytu w spółkach Kruk S.A. i Ipopema Securities S.A, członek Komitetu Nadzorczego Wskaźników Referencyjnych Rynku Kapitałowego przy GPW Benchmark S.A oraz w Komitetu Ryzyka KDPW_CCP S.A. Wcześniej była Prezesem Zarządu Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A oraz Wiceprezesem, a następnie Prezesem Zarządu notowanej na GPW spółki Skarbiec Holding S.A, Członkiem Zarządu, a następnie Wiceprezesem Nationale Nederlanden Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A., pełniąc jednocześnie funkcję Dyrektora ds. Inwestycji. Pracowała także jako zarządzająca funduszami w Aviva Investors Polska SA, a także ING TFI S.A. (obecnie NN Investment Partners), a także analityk akcji w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego S.A. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, posiada certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst) oraz FRM (Financial Risk Manager).

Janusz Piechociński
Prezes Zarządu
Izba Przemysłowo-Handlowa
Polska Azja
Janusz Piechociński pełnił funkcję Wicepremiera i Ministra Gospodarki w latach 2012–2015. Podczas swojej kadencji uczestniczył w spotkaniach na najwyższym szczeblu z przedstawicielami ponad 120 państw, aktywnie promując polską gospodarkę i jej produkty, a także zachęcając do inwestycji w Polsce. Z wykształcenia ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych oraz wspierania inwestycji. Zorganizował i przewodniczył licznym misjom biznesowym, których celem było zacieśnianie kontaktów gospodarczych między Polską a jej partnerami biznesowymi. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Izby Handlowo-Przemysłowej Polska Azja oraz Piechociński Consulting, gdzie doradza zarządom spółek giełdowych w Polsce oraz zagranicznym funduszom inwestycyjnym.

Bartek Ostrowski
APAC Deputy Head of Pricing Strategy and Client Analytics
UBS Wealth Management
Poprzednio w UBS szef Działu Finansów w UBS - EMEA/Poland. Krakus z pochodzenia z ponad 18-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym i finansowym, począwszy od Deutsche Bank w Londynie, firmach konsultingowych przy obsłudze fuzji i przejęć dla klientów private equity, a obecnie odpowiedzialny za Pricing Strategy and Client Analytics w ramach UBS – najwiekszego globalnego banku prywatnego na świecie. Absolwent Harvard Business School oraz Cambridge University. Zapalony wioślarz.

Maciej Ćwikiewicz
Prezes Zarządu
PFR Ventures
Maciej Ćwikiewicz posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branżach inwestycyjnej oraz doradztwa strategicznego w obszarach sprzedaż, marketing, strategia oraz zarządzanie zmianą. W latach 2009—2014 był Dyrektorem Inwestycyjnym w ARX Equity Partners (funduszu private equity inwestującym w średniej wielkości przedsiębiorstwa w Europie Środkowej i Wschodniej), gdzie koncentrował się na branży przedsiębiorstw przemysłowych oraz usługowych w Polsce. W branży doradczej Maciej Ćwikiewicz pracował m. in. dla takich firm jak McKinsey & Co, Kolaja & Partners (obecnie Alvarez & Marsal) czy PwC. Doradzał przede wszystkim funduszom private equity przy ocenie biznesowej przedsiębiorstw jako celów przejęcia lub przy opracowywaniu i wdrażaniu programów zwiększania wartości po przejęciu, a także dla przedsiębiorców-właścicieli polskich firm produkcyjnych, takich jak Zelmer, POCH, lub Dr Irena Eris. W ramach prowadzonych projektów sprawował funkcje interim management, będąc odpowiedzialnym za zarządzanie całym procesem podnoszenia wartości lub restrukturyzacji, m.in. dla takich firm jak Kross, Sanitec Budfarfor lub RUCH. Maciej Ćwikiewicz zdobywał międzynarodowe doświadczenie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 2000—2001 pracował w Portland International Airport w Dziale Aviation Research, a także w Indonezji gdzie pracował w firmie Elnusa w 2002 r. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, kierunek Finance i Bankowość w 2000 r. oraz uzyskał tytuł MBA w the University of Chicago Booth School of Business w 2009 r. Zrealizował program Venture Capital na University of California at Berkeley.

Tony Housh
Prezes Zarządu
AmCham
Tony Housh jest doradcą w zakresie polityki strategicznej, biznesu i komunikacji z 25-letnim doświadczeniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Doradzał i pomagał firmom reprezentujących takie sektory gospodarki, jak m.in. sektor obronny, energetyczny, technologiczny oraz bionaukowy. Pełni funkcję Prezesa Zarządu AmCham od stycznia 2015 r. Często zapraszany ekspert do ogólnopolskich stacji telewizyjnych i radiowych. Autor wielu publikacji na temat inwestycji, innowacji i bezpieczeństwa. Pełnił funkcję Członka Zarządu non-executive i Członka Komitetu Audytu w notowanej na NASDAQ i GPW spółce CEDC oraz brał udział w transakcjach o łącznej wartości ponad 1 mld USD. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora Amerykańskiej Izby Handlowej oraz urzędnika krajowego na Polskę, Czechy, Słowację i Albanię w Departamencie Skarbu USA. Przed rozpoczęciem pracy w Polsce na początku lat 90. Tony Housh był analitykiem w Londynie i Brukseli, a także przeprowadził dwie udane kampanie w Kongresie USA. Tony Housh uzyskał tytuł magistra kierunku European Integration z wyróżnieniem na Katholieke Universiteit Leuven (Belgia). Jest absolwentem University of Kansas (USA) i był stypendystą wymiany w ramach Soviet & East European Studies w Essex (Wielka Brytania). Jest absolwentem Seminarium Salzburskiego. W listopadzie 2014 r. został odznaczony przez Prezydenta Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W styczniu 2018 r. został mianowany Dyrektorem na Polskę, Europę Środkową i Region Bałtycki w Northrop Grumman.

Łukasz Kolano
Senior ESG Expert
Go Responsible
Ekspert w obszarze zrównoważonych finansów i zarządzania ryzykami ESG. Od 2002 r. realizator programów ONZ i UE we współpracy z biznesem w zakresie wdrażania celów i standardów zrównoważonego rozwoju, tworzenia strategii i polityk ESG w firmach. Implementator wielu projektów z zakresu business sustainability, compliance i etyki, przeciwdziałania korupcji i szarej strefie, przeciwdziałania zmianom klimatu. W latach 2019–2020 doradca społeczny Ministra Finansów i Rozwoju w obszarze zrównoważonego rozwoju i finansowania. Współtwórca standardów, narzędzi ewaluacyjnych i raportowania implementacji celów SDG i wskaźników ESG.

Piotr Serwin
Founder
Fintech Trends Poland
Absolwent Middlesex University, Piotr Serwin pracował w londyńskim City jako trader akcji, walut oraz instrumentów rynku stóp procentowych. Zbudował od zera firmę tradingową używającą strategii algorytmicznych, a także firmę doradczą w obszarze danych osobowych. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Dyrektora Inwestycyjnego w TenderHut, jednej z najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie. Mentor startupów w ramach programów akceleracyjnych Huge Thing i Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum.

Waldemar Markiewicz
Prezes Zarządu Izby Domów Maklerskich
Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Santander Biuro Maklerskie
Od ponad 20 lat aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Posiada szerokie doświadczenie na rynku kapitałowym w Polsce i za granicą. Od 2012 r. Prezes Zarządu Izby Domów Maklerskich. Przewodniczący Rady Domów Maklerskich w latach 2011–2012, Członek Zarządu Izby Domów Maklerskich w latach 1997–2010. W latach 2001–2002, jako przedstawiciel domów maklerskich był członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Z inicjatywy Waldemara Markiewicza, Izba Domów Maklerskich zainicjowała publiczną debatę na temat konieczności opracowania rządowej strategii dla rynku kapitałowego, czego efektem jest obecnie wdrażana rządowa Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego. Obecnie Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju w Santander Biuro Maklerskie. W latach 2018–2019 Prezes Zarządu Santander Securities S.A. Od 1999 roku do 2018 r. Prezes Zarządu Domu Maklerskiego DB Securities S.A. Główny założyciel prywatnego domu maklerskiego Pro-Capital SA, którym zarządzał od 1995 do 1999 r. Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH), magister ekonomii.

Barbara Nowakowska
Dyrektor Zarządzająca
Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK)
Barbara Nowakowska od 2003 r. jest Dyrektor Zarządzającą PSIK – Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. PSIK reprezentuje interesy polskiego sektora private equity/venture capital oraz działa na rzecz promocji i wspierania rozwoju branży. Barbara Nowakowska jest Członkiem Rady Fundacji Valores, pierwszego w Polsce funduszu venture philanthropy. Pełniła również funkcję Członka Rady Zarządzającej w Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii oraz była ekspertem ds. polskiego rynku private equity i venture capital dla Komisji Europejskiej. Jej wcześniejsze doświadczenie obejmuje stanowiska w korporacjach, private equity oraz instytucjach rządowych.

Izabela Olszewska
Członek Zarządu
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Absolwentka Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe MBA na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Była słuchaczką kursu International Institute for Securities Market Development, zorganizowanego przez US Securities and Exchange Commission w Waszyngtonie.
Z rynkiem kapitałowym związana jest od 1992 r., początkowo jako analityk w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego, a od 1999 r. jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych. Na GPW pełniła różne funkcje menedżerskie w obszarze rozwoju biznesu i sprzedaży, współpracowała z inwestorami i przedsiębiorcami, krajowymi i zagranicznymi, z różnych dziedzin gospodarki, odpowiadała za poszerzanie oferty produktowej rynku regulowanego i rynków alternatywnych. Zajmowała stanowisko Dyrektora Zarządzającego ds. Rozwoju.
Od lipca 2019 r. pełni funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii. Od października 2015 r. do czerwca 2019 r. była Członkiem Rady Nadzorczej spółki Bondspot. Do czerwca 2018 r. była członkiem Rady Dyrektorów spółki Aquis Exchange z siedzibą w Londynie, pełniąc rolę Non-Executive Director. Od wielu lat współpracuje z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych jako Członek Zespołu Doradczego.

Małgorzata Rusewicz
Prezes Zarządu
Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami
Z wykształcenia prawnik, ukończyła również podyplomowe studia z zakresu ubezpieczeń w SGH. W 2013 r. objęła stanowisko Prezesa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, zaś w Izbie Zarządzających Funduszami i Aktywami pracuje od września 2019 r., początkowo jako Wiceprezes Zarządu, a od stycznia 2020 r. została mianowana Prezesem Zarządu i odtąd samodzielnie kieruje IZFiA. Jest również członkiem Komitetu ds. Product Governance Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA oraz członkiem Komitetu Nadzoru w GPW Benchmark, należy do Komitetu do Spraw Ryzyka w KDPW oraz jest członkiem działającej w ramach Ministerstwa Finansów Rady Rozwoju Rynku Finansowego. Tematyką ubezpieczeń zajmuje się od początku swojej kariery, którą rozpoczęła w 2002 r. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W kolejnych latach współpracowała z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych oraz Komisją Europejską jako ekspert z zakresu rynku pracy oraz prawa ubezpieczeniowego. W latach 2005-2007 była związana z Uniwersytetem w Gandawie, gdzie uczestniczyła w programie Training and Reporting on European Social Security. W latach 2007–2012 w Konfederacji Lewiatan pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy oraz Koordynatora Rady Rynku Pracy. Jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa ubezpieczeniowego i rynku pracy.

Erhard Radatz
Grupa ESG
Invesco Quantitative Strategies
Erhard Radatz dołączył do Invesco w sierpniu 2017 r. jako Portfolio Manager koncentrujący się na zrównoważonych financach i produktach chronionych kapitałem. W 2020 r. dołączył do grupy ESG w ramach Invesco Quantitative Strategies skupiającej się na rozwoju integracji kryteriów ESG. Wraz ze swoimi kolegami wprowadził na rynek szereg produktów skoncentrowanych na ESG, w tym aktywny fundusz ETF na akcje ESG oraz strategię inwestowania w transformację energetyczną. Jego obecne badania koncentrują się na definiowaniu strategii inwestycyjnych Net Zero. Karierę zawodową rozpoczął jako Portfolio Manager w instytucjonalnym zespole Multi Asset and Risk Overlay w Deutsche Asset Management. Erhard posiada tytuł magistra fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.

Dr Piotr Sieradzan, CFA
Wiceprezes Zarządu
CFA Society Poland
Manager instytucji finansowych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Obecnie Dyrektor Zarządzajacy Aforti Holding S.A. i wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. Zarządzał funduszami emerytalnymi o wartości ponad 1 mld USD oraz firmami inwestycyjnymi w tym: TFI, PTE oraz domami maklerskimi. Był Prezesem Trigon TFI S.A. i Pocztylion Arka PTE S.A. Przez ponad 6 lat akcjonariusz i Prezes Domu Maklerskiego Everest Investment Management S.A. — butikowej firmy zarządzającej aktywami. Absolwent Wydziału Praw i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, doktor nauk ekonomicznych SGH. Posiadacz certyfikatu CFA, doradca inwestycyjny. Członek Komitetu Polityki Rynków Kapitałowych (CMPC) i Komitetu Doradczego Standardów EU CFA Institute. Od 2007 r. Wiceprezes CFA Society Poland.

Patryk Wasilewski, CFA
Investor Relations Officer
Group Finance
UBS
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada również tytuł CFA. Dziennikarz finansowy od ponad 15 lat, pracujący dla różnych organizacji informacyjnych, w tym Thomson Reuters, Dow Jones i The Wall Street Journal. Przed dołączeniem do UBS odpowiadał za relacje inwestorskie w Asseco Group, największej polskiej firmie informatycznej.

Dr Mirosław Kachniewski
Prezes Zarządu
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
Przed dołączeniem do SEG pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, gdzie koordynował współpracę międzynarodową, prace analityczne oraz politykę informacyjną i edukacyjną. Wcześniej był Doradcą Ministra Przekształceń Własnościowych odpowiedzialnym za negocjacje członkostwa Polski w OECD w obszarze bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Były pracownik Katedry Finansów Międzynarodowych SGH, absolwent Wydziały Handlu Zagranicznego tej uczelni. Jest autorem wielu publikacji o tematyce ekonomicznej, dotyczących głównie takich obszarów, jak funkcjonowanie rynków kapitałowych, liberalizacja przepływów kapitałowych, liberalizacja form świadczenia usług finansowych, integracja rynku finansowego UE. Zasiada we władzach Europejskiego Stowarzyszenia Spółek Giełdowych (EuropeanIssuers). Pełnił wiele istotnych funkcji w międzynarodowej organizacji zrzeszającej organy nadzoru nad rynkiem kapitałowym — IOSCO.

Michał Perlik
Dyrektor Wykonawczy ds. Zarządzania Finansami
Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.
Manager z 20-letnim doświadczeniem w obszarach finansów, strategii, fuzji i przejęć oraz relacji inwestorskich. W latach 2002–2008 kierował zespołami relacji inwestorskich w Grupie PZU i ING Banku Śląskim. W 2008 r. dołączył do Grupy Pelion, gdzie od 2010 do 2015 zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów i Rozwoju Biznesu w ramach holdingu CEPD NV, odpowiedzialnego za zarządzanie segmentem detalicznym grupy (Apteki DOZ, Drogerie Natura, Apteki Gintarine Vaistine, Apteki Norfos Vaistine, Apteki DOZ UK). W latach 2015–2016 Dyrektor Biura Kontrolingu i Relacji Inwestorskich w PKO Banku Hipotecznym. W latach 2016–2018 Wiceprezes ds. Finansów w Aptekach Cosmedica. Od 2018 r. związany z Grupą ORLEN, gdzie pierwotnie w ramach Biura Relacji Inwestorskich koordynował projekt związany z wdrożeniem programu dla akcjonariuszy indywidualnych "Orlen w Portfelu", a następnie pełni funkcję Dyrektora Biura Projektów Strategicznych. Od kwietnia 2020 r. Dyrektor Wykonawczy ds. Zarządzania Finansami odpowiedzialny za sprawozdawczość, treasury oraz zarządzanie ryzykiem rynkowym w Grupie ORLEN. Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Przemysław Głębocki
Prezes Zarządu
Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK)
Przemysław Głębocki jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. Jest również Co-Managing Partnerem oraz Chief Investment Officer w Accession Capital Partners (wcześniej Mezzanine Management). Zasiada w zarządach Domino’s Pizza Poland, Flukar, Profi, Nettle oraz Inplus/Cenatorium Group. Accession Capital Partners (wcześniej Mezzanine Management) był pionierem w obszarze mezzanine finance w Europie Środkowej w 2000 r. i od tego czasu ewoluował, aby stać się punktem kompleksowej obsługi kapitału wzrostu dla firm średniej wielkości. Udało mu się zebrać ponad 850 euro z czterech funduszy, pomagając w rozwoju ponad 55 firmom – organicznie i poprzez przejęcia, w kraju i za granicą. Przemysław Głębocki posiada 19-letnie doświadczenie w zakresie private equity i corporate finance w Europie Środkowej. Przed dołączeniem do ACP Przemysław pracował w działach Corporate Finance i Audytu Ernst & Young. Posiada tytuł magistra finansów i bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz prowadził programy studiów w USA i Holandii.

Andrzej Pietrzak
Managing Director
Innova Capital
Andrzej Pietrzak dołączył do zespołu Innova w 2013 r. Wcześniej pracował jako Analityk w Advent International Global Private Equity, a także odbywał praktyki w Advent International oraz UniCredit CAIB. Andrzej Pietrzak ukończył Szkołę Główną Handlową, zdobywając tytuł magistra Finansów i Rachunkowości oraz licencjata na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. Zdał również wszystkie trzy poziomy egzaminu CFA.

Dr Aleksander Kacprzyk
Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający
Resource Partners
Aleksander posiada prawie 20 lat bezpośredniego doświadczenia w inwestowaniu private equity w Polsce oraz regionie CEE. W 2009 r. współzałożył pierwszy w Centralnej Europie fundusz private equity specjalizujący się branży dóbr i usług konsumenckich oraz pochodnych oraz wspierający firmy prywatne z sektora średnich i małych przedsiębiorstw. Resource Partners w ostatnich 12 latach zainwestowało ponad €300 milionów w 17 firm oraz wsparł dokonanie kolejnych 6 dużych inwestycji dodatkowych, a 9 inwestycji zostało zakończonych. Aleksander oprócz zasiadania w Komitetach Inwestycyjnych funduszu, specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji w sektorach e-commerce, kosmetycznym, ochrony zdrowia oraz produkcji żywności. W 2007 r. Aleksander dołączył do The Carlyle Group, gdzie jako dyrektor skupiał się na transakcjach wykupów na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a wcześniej przez 4 lata był Dyrektorem ds. Inwestycji w Enterprise Investors, gdzie pracował nad inwestycjami w branży dóbr konsumenckich, outsourcingu biznesowego oraz ochrony zdrowia, które zakończono po wprowadzeniu spółki na Giełdę Papierów Wartościowych lub poprzez sprzedaż do inwestorów branżowych. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako konsultant w McKinsey & Company. Pracował również w bankowości inwestycyjnej w Merrill Lynch w Londynie. Był również współzałożycielem domu wydawniczego i dyrektorem finansowym w firmie handlowej. Przewodniczy Radzie Uczelni Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Posiada tytuł doktora nauk informatycznych, jest również absolwentem studiów podyplomowych MBA w Massachusetts Institute of Technology, studiów magisterskich na University of Minnesota oraz ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Bartosz Pawłowski, CFA
Wiceprezes Zarządu
CFA Society Poland
W pracy koncentruje się na alokacji aktywów, zarówno w zarządzaniu aktywami, jak i doradztwie inwestycyjnym. Wcześniej przez prawie 10 lat pracował w Londynie, m.in. jako główny strateg rynków wschodzących w BNP Paribas oraz jako zarządzający w funduszu hedgingowym typu global macro Finisterre Capital. Karierę zaczynał jako ekonomista w ING Banku Śląskim. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, posiada tytuł CFA. Wiceprezes CFA Society Poland, w ramach tej współpracy wdrożył w bankowości prywatnej mBanku Dekalog Praw Inwestora.

Steve Balaban, CFA
Chief Investment Officer
Mink Capital
Steve Balaban, CFA jest liderem w obszarze private equity z doświadczeniem jako inwestor, doradca i wielokrotnie nagradzany wykładowca. Obecnie Chief Investment Officer w Mink Capital, gdzie doradza, konsultuje i edukuje jednostki funduszu family offices w zakresie inwestowania w private equity. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie ze strony funduszy family offices, instytucji finansowych i usługodawców private equity założył Mink Learning, firmę edukacyjną private equity, która oferuje filmy, zasoby i szkolenia ułatwiające zrozumieć skomplikowany świat private equity. Steve jest również wielokrotnie nagradzanym wykładowcą na Uniwersytecie Waterloo, gdzie stworzył nowe kursy dotyczące private equity, zarządzania majątkiem oraz kurs międzynarodowy, podczas którego jego studenci zabierani są do różnych zakątków świata. Jego podejście do edukacji jest wyjątkowe, ponieważ wykorzystuje innowacyjne technologie i empiryczne metody nauczania. Jego pasja do nauczania zaowocowała tym, że jako jedyny wykładowca w historii University of Waterloo zdobył w tym samym roku zarówno Distinguished Teaching Award oraz WUSA Excellence in Undergraduate Teaching Award. Starając się edukować swoich studentów i opinię publiczną na temat private equity, Steve uruchomił jedyny w swoim rodzaju kanał poświęcony private equity na YouTube z liczbą odsłon siegającą liczby 450 tys. Steve jest także współpracownikiem w zakresie private equity dla CFA Institute. Zasiadał w Radzie Dyrektorów CFA Society Toronto. Przed podjęciem pracy w Mink Capital i University of Waterloo Steve pracował w Dunkley Capital, gdzie inwestował w fundusze private equity, w tym w konsolidację firm billboardowych w całej Kanadziejako Prezes Zarządu Stellar Outdoor Advertising. Steve otrzymał tytuł Bachelor of Mathematics na Uniwersytecie Waterloo oraz tytuł Bachelor of Business Administration z wyróżnieniem na Wilfrid Laurier University. Uzyskał również tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). Steve ma duże międzynarodowe doświadczenie. Pracował, studiował i odwiedził ponad 85 krajów na wszystkich kontynentach świata.

Wojciech Hann
Prezes Zarządu
Bank Ochrony Środowiska
Wojciech Hann jest absolwentem studiów fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów MBA (finanse) na University of Rochester (USA). Ma ponad 25-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu przedsiębiorstw. Doradzał przy ponad pięćdziesięciu transakcjach, przede wszystkim w sektorze energetycznym, ale także bankowym, maszynowym, budowlanym, spożywczym, IT, petrochemicznym oraz wielu innych, zarówno w Polsce jak i Europie Wschodniej oraz Turcji. W latach 2016–2019 był Członkiem Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, nadzorującym Obszar Sprzedaży i Produktów. W 2016 r. był również Dyrektorem Zarządzającym Departamentu Rynków Kapitałowych Ipopema Securities. Wcześniej, przez 9 lat jako Partner w Deloitte był odpowiedzialny za tworzenie i realizację projektów doradztwa w zakresie fuzji i przejęć w Europie Środkowej, w sektorze energetycznym. W latach 1998–2007 pracował w UniCredit Markets & Investment Banking/CA IB w Warszawie, a następnie w Wiedniu. Pełnił między innymi funkcję dyrektora departamentu Energy&Utilities. Należał także do zespołu Ernst& Young w Warszawie.

Magdalena Łapsa-Parczewska, CFA
Dyrektor Zarządzająca Pionem Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym
Komisja Nadzoru Finansowego
Od kwietnia 2019 r. Dyrektor Zarządzający Pionem Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym w UKNF. W kwietniu 2020 r. objęła stanowisko Przewodniczącego Komitetu ds. Proporcjonalności przy ESMA. W styczniu 2021 r. została wybrana na stanowisko Członka Zarządu Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA). Przed dołączeniem do zespołu UKNF wiele lat pracowała na rynku kapitałowym, w tym głównie jako zarządzająca portfelem akcji.

Jarosław Dominiak
Prezes Zarządu
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Uczestnik podyplomowych studiów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem (SGH w Warszawie) oraz Zarządzania Finansami MSP (AE we Wrocławiu). Inicjator i pierwszy prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Od 2000 r. stypendysta i członek amerykańskiej organizacji Ashoka – Innovators for the Public. Specjalizuje się w tematyce relacji inwestorskich i komunikacji finansowej. Od 2000 r. przedstawiciel krajowych organizacji inwestorskich w World Federation of Innvestors Corp. W latach 2011–2016 członek stałej grupy doradczej (Securities and Markets Stakeholder Group) przy europejskim regulatorze – ESMA (European Securities and Markets Authority) w Paryżu. Członek wielu gremiów środowiskowych oraz rad konsultacyjnych powoływanych przez Ministra Finansów oraz Ministra Skarbu Państwa (m.in. Rada Rozwoju Rynku Finansowego, Rada ds. prywatyzacji GPW w Warszawie, Rada Akcjonariatu Obywatelskiego przy Ministrze Skarbu Państwa), członek zespołu opracowującego Kodeksu Nadzoru Korporacyjnego Polskiego w ramch Forum Corporate Governance, członek jury konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej oraz członek kapituły na najlepszy raport roczny spółki giełdowej. Wieloletni sędzia Sądu Giełdowego przy GPW. W latach 2009–2011 członek zarządu organizacji Euroshareholders w Brukseli, w latach 2013–2015 r. członek zarządu organizacji EuroFinuse w Brukseli opiniującej m.in. akty prawne z zakresu rynku kapitałowego dla Komisji Europejskiej. Wykładowca na studiach podyplomowych relacji inwestorskich i komunikacji finansowej – SGH w Warszawie. Prelegent podczas licznych szkoleń i konferencji z dziedziny rynku kapitałowego oraz autor kilkuset komentarzy i artykułów w mediach finansowych. Członek Rady Giełdy w latach 2016–2017, członek rad nadzorczych spółek publicznych (obecnie członek RN DGA SA w tym członek komitetu audytu RN DGA SA, RN IMS). Zainteresowania: miłośnik i czynnie uprawiający kolarstwo szosowe i narciarstwo biegowe, Ameryka Południowa.

Katarzyna Szwarc
Pełnomocniczka ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego
Ministerstwo Finansów
Absolwentka Instytutu Spraw Publicznych London School of Economics, Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu "Rethinking Capitalism" pod kierunkiem prof. Mariany Mazzucato na University College London. Ma wieloletnie doświadczenie pracy w instytucjach rynku finansowego. Karierę zawodową rozpoczęła na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 2013–2015 zarządzała Biurem Polityki Regulacyjnej na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). W latach 2015–2020 managerka polityki publicznej i relacji rządowych w Intercontinental Exchange: New York Stock Exchange w Londynie i Brukseli. Następnie współpracowała z LSE Grantham Research Institute w obszarze finansowania sprawiedliwej transformacji oraz Fundacją Instrat jako liderka programu Zrównoważone Finanse. Zasiadała w wielu grupach roboczych i doradczych m.in. przy ESMA (European Securities and Markets Authority).

Prof. Krzysztof Jajuga
Prezes Zarządu
CFA Society Poland
Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje Członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i Członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.